Běhání a závody

 
     

Čehovská desetitisícovka

V 30 2014

 

ČehoviceV Čehovicích, malé vesnici kousek od Prostějova, směrem na Kojetín, proběhl dne 17.5.2014 první ročník „ČEHOVSKÉ DESETITISÍCOVKY“. Závodu, který byl součástí VCV OLOMOUCKÉHO KRAJE, se celkem zúčastnilo 88 závodníků všech věkových kategorií. Je třeba přiznat, že s takovou účastí organizátoři nepočítali. Počasí nic moc, běžci spíše hádali, kde ty Čehovice vlastně jsou, nikdo nevěděl co „tam“ může čekat. Přes to, a snad právě pro to, všichni odjížděli spokojeni. 
I přes lokalitu rovné Hané pořadatelé vytvořili členitou, jednookruhovou, 10-kilometrovou trať se smíšeným povrchem. Start i cíl byly na místním hřišti,  do cíle se finišovalo přes náves vesnice, což mnohé borce vyburcovalo k větším výkonům. Vítězové kategorií a absolutní vítězové M/Ž obdrželi věcné ceny.
 Součástí programu bylo i vystoupení prostějovského oddílu Ji-jitsu, kde kromě zkušeného trenéra, nositele černých pásků v různých stylech bojového umění Zdeňka Železňáka, předvedli své umění začínající bojovníci. 
Závod se těšil zájmu místních obyvatel, kteří běžcům dali přednost před tradičními rybářskými závody na místním rybníku. 
Věříme, že na příštím ročníku se nás sejde aspoň dvakrát tolik. Běžecká rodina je veliká a pořadatelé udělají maximum, aby soutěživost a vzájemné souboje neubraly nic z radosti pohybu a kamarádské atmosféry.

 

 

Podporují nás

 

 

 

 

AUTODÍLY GARÁŽ

ČERNÝ, HÁJEK

 

 

 

 

AUTODOPRAVA

CHARVÁT a SYN

 

Kontakt

Ing Luděk Coufal

coufal(zav)bezeckezavody.cz